Dzień 5. Domingo, czyli niedziela

Poranne fale zmieniły kierunek. Słońce rozpieszcza. Piękna aura sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Jednym niedziela umyka leniwie i spokojnie, innym niekoniecznie lekko. W czasie gdy 2/5 naszego składu ruszyło trudzić się w trakcie zdobywania Coll de Rates... Pozostali dotarli nad morze z założeniem połączenia relaksu i pracy. Plażę odwiedzili również spacerowicze, amatorzy połowów, kite'owcy oraz kilka psów.
Młodszy, po potraktowaniu spacerem kilku kilometrów wybrzeża, ochoczo zabrał się do kontynuowania działa pt.: Najgłębsza Dziura Świata. Gdyby udało mu się przekopać tunel, wedle wskazań antipodes map, moglibyśmy przenieść się do Nowej Zelandii... Brzmi dobrze. Dopinguję i wspieram jego wysiłki.
W tym czasie ja ambitnie wyjęłam z plecaka swoją pracę... ale poległam przeczytawszy na raty ledwie stronę.
Odsuwam jednak poczucie winy i niewygodę. Jeszcze będzie przestrzeń bym spokojnie zrobiła, to co mam do zrobienia. A jeśli nie zrobię, to podobno świat nie zatrzyma się, nie zawali. Kto wie, może przystosowując się do tutejszych warunków, będę pracowała mniej, zyskując ponad 13% więcej czasu wolnego, jednocześnie zarabiając o 30% więcej... Tym samym wydłużę sobie życie o niemal pięć lat? Och, tak. Wiem, to nie takie proste. Celowo wybieram niektóre dane, mi wygodne (OECD, CIA, WHO) oraz splatam je tak, by udowodnić, że uczyniłam dziś to, co najwłaściwsze.
Koniec i kropka.

2 komentarze

  1. Bohaterem czwartego dnia był ów hiszpański woźnica, który zjeżdżając nad wodę oszczędził rzeźby z piasku, dzieło Michasia - Boba Budowniczego z Polski. Piątek dnia na plan pierwszy wysuwają się dwa obrazki: Najgłębsza Dziura Świata, wygrzebana przez Maćka i dwie panie (w tym jedna z ogonem), które śledzą poczynania reszty ekipy (przy okazji, zdjęcie z profilem bliższej pani było lepsze). Znakomicie godzisz syntetyczną formę z bogatym przekazem faktograficznym i emocjonalnym. Czujemy, jak byśmy byli tuż przy was. IZ, ZZ

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czekamy na ten moment, gdy przyjedziecie i będziecie tuż przy nas na 100% :-)

      Usuń

*